LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
Flag Counter

Advento popietė Lenkelių kaimo bendruomenėje

Adventas– susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimui į šį pasaulį metas, trunkantis beveik mėnesį. Advento pradžia – Šv. Andriejaus diena (lapkričio 30-oji). Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio ir visada baigiasi gruodžio 25-ąją, per Kalėdas. Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis – žmonių fizinio bei dvasinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir taikos metas.

Advento popietės Lenkeliuose tampa tradicija. Šiemet, kaip tik lapkričio 30 dieną, Advento popietę Lenkelių kaimo bendruomenės namuose pradėjo bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė pamąstymais apie Adventą, tylų laukimą, apie palaimą dalintis gerumu, nelikti abejingiems sunkiau gyvenančiam kaimynui, bendruomenės nariui, pažįstamam ir visiškai svetimam. Savo dvasingus eilėraščius apie gyvenimą, žiemą ir švenčių laukimą skaitė mokytoja Irena Bulotienė. Atliekamais muzikos kūriniais susirinkusiuosius džiugino Gytė, Julija ir Rugilė.

Toliau popietę vedė labai laukta viešnia vienuolė sesuo Regina Teresiūtė Ji pakvietė susirinkusiuosius susėsti ratu. Ratelio viduryje buvo uždegta žvakė, nuo kurios kiekvienas savęs link nutiesė mažą spindulėlį. Žmonės susikaupę ir susimąstę klausėsi sesers Reginos skaitomų Šv. Rašto žodžių apie žmogaus gyvenimo grožį ir prasmę. Buvo prisimintos adventinio vainiko tradicijos. Vainikas dažniausiai pinamas iš eglių ar kitų spygliuočių šakų, nes amžinai žaliuojantis medis - gyvybės simbolis. Svarbus vainiko akcentas - keturios žvakės, simbolizuojančios keturias laukimo savaites. Visiems kartu dalyvaujant ir klausantis, buvo nupintas vainikas iš eglės šakelių, į vainiką įpinti kankorėžiai, obuoliai ir naujametiniai žaisliukai, simbolizuojantys žemės teikiamas gėrybes. Taip buvo įžiebta Advento ramybės ir paguodos šviesa kiekvieno širdyje.

Edukaciniame renginyje viešnia kalbėjo apie kalėdaičio istoriją ir prasmę, adventinį didžiausio svečio - Kristaus laukimą. Jo laukdami turime permąstyti savo gyvenimą, atsiprašyti artimųjų, su jais susitaikyti, kad Kūčių vakarienės metu ramia sąžine bei švaria širdimi galėtume dalintis kalėdaičiu su artimaisiais. Vienuolė Regina parodė, kaip kepami kalėdaičiai: įkaitinama speciali elektrinė keptuvė su raštais, užpilamas samtelis tešlos, stipriai paspaudžiama rankena. Po kelių akimirkų atidaroma keptuvė ir paimamas ką tik iškeptas kalėdaitis. Vienuolė paaiškino, kad tik kunigui pašventinus ši duona tampa tikru kalėdaičiu. Iškeptas paplotėlis dedamas ant lygaus paviršiaus, o kraštai kruopščiai apdailinami. Kiekvienas popietės dalyvis dalyvavo kalėdaičių kepimo procese, o sesuo Regina pažadėjo pasirūpinti jų palaiminimu ir grąžinimu renginio dalyviams.

 

 

                                                   Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė