LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
LIETUVOS KAIMO BENDRUOMENIŲ SĄJUNGA
Flag Counter

Susitikimas su projekto „Misija Sibiras 14“ dalyviu Andriumi Bautroniu

Vasario 11 dieną Lenkelių kaimo bendruomenės namuose įvyko vietos gyventojų susitikimas su projekto „Misija Sibiras 14“ dalyviu, Ariogalos gimnazijos mokytoju, Ariogalos 13 kuopos šaulių vadu, kelių meno kolektyvų vadovu Andriumi Bautroniu. A. Bautronis 2014 metų vasarą vyko į ekspediciją Rusijos Federacijos Krasnojarsko krašte, kur kartu su kitais misijos dalyviais lankė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių tremties vietas ir kapines, bendravo su ten tebegyvenančiais lietuviais.

Projekto idėja gimė dar 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rudens Asamblėjoje priėmus rezoliuciją dėl jaunimo patriotiškumo. Šioje rezoliucijoje teigiama, jog Lietuvos jaunimas yra patriotiškas, tik patriotiškumą jis suvokia kitaip, nei prieš tai buvusios kartos, todėl jam nėra galimybių jį parodyti visuomenei suprantamomis „tradicinėmis" priemonėmis. Tai ir paskatino imtis tokios jaunimo iniciatyvos. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), projektą organizavusi iki 2012 m. vasaros, liepos 20 d. 11-osios projekto ekspedicijos išlydėjimo metu perdavė „Misija Sibiras" organizavimą labdaros ir paramos fondui „Jauniems" (www.jauniems.lt). Pagrindinis sudaromos komandos tikslas – sutvarkyti rastas lietuvių kapines, susitikti ir pabendrauti su Sibire likusiais gyventi tautiečiais. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Po ekspedicijos į Lietuvą grįžusi projekto komanda pradeda svarbiausią projekto etapą – projekto rezultatų ir veiklų pristatymus visuomenei. A. Bautronis taip pat aktyviai įsijungė į šią veiklą.

Svečias susirinkusiems klausytojams pasakojo apie projekto tikslus ir uždavinius, apie dalyvių atranką, kuri buvo itin sunkiai įveikiama. Įdomu tai, kad A. Bautronis pirmasis Raseinių rajono atstovas šioje ne pirmus metus vykstančioje misijoje. Svečias dalijosi savo patirtais įspūdžiais, pasakojo apie aplankytas vietas, kapinaičių tvarkymo darbus ir sunkumus, apie sutiktus žmones.

„Tremtis, kuri Lietuvoje daugiau ar mažiau pasiekė visas gimines, o gal ir šeimas, verčia susimąstyti ir prisiimti didelę atsakomybę siekiant kalbėti, priminti ir gerbti tremties aukas ir patyrusius šią siaubingą mūsų tautos tragediją. Būdamas tikru Lietuvos piliečiu, kuris myli savo tėvynę, stengiuosi kuo platesniu mastu viešinti tremties tragediją, pajungiant kuo daugiau jaunimo, kurie įsitrauktų į valstybines šventes ar minėjimus. Įvairios akcijos, šventės ir minėjimai mus skatina būti labiau pilietiškais, o šio projekto idėja ir dalyvavimas jame, manau, tai vienas iš didžiausių pilietiškumo bei patriotiškumo idėjų įrodymas“ - kalbėjo svečias.

 Renginio klausytojai neskubėjo skirstytis, dalijosi prisiminimais apie savo tėvų ir senelių kančias, patirtas tremtyje, keitėsi mintimis. Apie savo tėvų gyvenimą tremtyje pasakojo mokytoja K. Andriejaitienė ir verslininkas D. Šadauskis, kurio dėka ir įvyko šis labai įdomus renginys.


                                                                               Jolanta Gudeikytė